Reklam

Softonic incelemesi

Word'ün dokunmatik optimize edilmiş sürümü, önizleme formatında bile etkiliyor

Microsoft'un platformlar arası hizmetlere öncelik vermenin yanı sıra mobil bir ilk şirket olma özelliği ile, kullanıcıları Windows ve Windows Phone üzerinde yazılımları kullanmaya ikna etmeye çalışmak yerine iOS ve Android programlarını sağlamak çok önemli hale geldi.

Bu stratejinin bir parçası olarak şirket iOS için Office uygulamaları ( Word , Excel ve PowerPoint ) ve Android telefonlar için bir Office Mobile paketi sağladı. Artık şirket Android tabletler için Word, Excel ve PowerPoint'in optimize edilmiş bir beta sürümünü yayınladı.

Anahtar masaüstü özellikleri dahil

Google'ın ofis paketinin bir süredir tükendiği göz önüne alındığında, Microsoft, dokunmatik optimize edilmiş üretkenlik paketi pazarında geride kalıyor. Ancak şirket, ekosistemine önceden almış olan birçok kişiden başarı elde etmeyi umuyor.

Şu anda Android tabletler için Word ( Excel ve PowerPoint ile birlikte) sadece 7 "ila 10.1" ekran, 1GB RAM ve çalışan KitKat (4.4.x) veya Lollipop (5.0) ile ARM tabanlı Android tabletler için kullanılabilir . Ancak Microsoft, özellikle Intel destekli tabletlere daha da genişletmek için çalışıyor.

Beta sürümünde, bu uygulamaları indirmek için bir Office 365 hesabına gerek yoktur ; Bir Microsoft e-posta adresi, bu 'Freemium' sürümüne kaydolmak için yeterlidir. \ n

Şaşırtıcı bir şekilde, Android tabletler için Word, masaüstü kardeş sürümü olarak tam özellikli değildir. Ancak Microsoft, programın masaüstü sürümünde en çok kullanılan özellikleri Android tablet dokunmatik optimize edilmiş teklife getirdi .

Metninizi biçimlendirebilir, nesneler ekleyebilir (resimler, metin kutuları ve bağlantılar gibi), düzeni değiştirebilir, değişiklikleri izleyebilir ve görüntüleme seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Son seçenekle, okuma ve düzenleme görünümü arasında geçiş yapma yeteneği, Word sadece belgeler oluşturma ve düzenleme ile ilgili değil, aynı zamanda bunları tüketmekle ilgili bir vurgudır. Okuma seçeneği, belgelerinizin arka planını geleneksel beyazdan sepyaya veya siyahdan (gece görünümü için) değiştirmenize izin vererek Kindle'den ödünç alır.

Tabletinizde OneDrive uygulamanız varsa, verileri otomatik olarak senkronize eder (hem kişisel hem de işletme hesaplarını ekleyebilirsiniz). Ayrıca Dropbox'ı veya SharePoint sitenizi ekleyebilir, ayrıca cihazınızda yerel olarak depolanan belgeleri açabilirsiniz. Belgeler daha sonra bu konumlardan herhangi birinde yeniden bulutta kaydedilebilir .

Şu anda eksik olan gerçekten önemli bir özellik , aynı belgede başkalarıyla işbirliği yapabilmemizdir - Google Dokümanlar'da bulunan bir şey. Bu beta sürümündeki en büyük ihmal budur, ancak PDF olarak dışa aktarma, bulma ve değiştirme özelliği yoktur ve yazım denetimi cihazımda desteklenmemiştir (Samsung Galaxy Note 8.0).

Bilinen şerit arayüz kalıyor

Eğer Word (Office 2007 ve sonrası) hakkında bilgi sahibi iseniz, şerit arayüzü çok iyi tanınacaktır ve sorunsuz arayüzdeki menüler arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Birçok seçenek ve menünün olmadığı gerçeği, giderek artan özelliklere sahip masaüstü sürümünde istedikleri özelliği bulmakta zorluk çeken ve Office 2007 öncesi sürümlerinde açılır menülerle kalmayı tercih eden birçok kullanıcıyı memnun edecektir.

Ancak, tüm düzgün yelken değil. Görüntüleri manipüle etmek tıkalı bir süreçtir . İlk olarak, tüm resimler yüklenemez. Bunun nedeni, cihaz yüklemeye çalıştığım cihaz konumuna bağlı gibi görünse de, belirgin değil. Daha sonra görüntü düzenleme seçenekleri yoktur - yapabileceğiniz tek şey görüntüyü hareket ettirip yeniden boyutlandırmaktır.

Birden fazla belge açık olduğunda, bir ile diğeri arasında geçiş yapmak mümkün görünmüyor, bu da bir seferde yalnızca bir Word dosyası üzerinde çalışabiliyorsunuz demektir .

Kelime işlem dominance beckons

Android tabletler için Word'ün yalnızca bir önizleme sürümü olduğu göz önünde bulundurulduğunda, çok sayıda özelliğe (zaten Google Dokümanlar'dan daha fazla) sahip ve oldukça sorunsuz . Her ne kadar Android işletim sistemlerinin farklı sürümlerinde Intel üzerinde çalışan farklı boyutlu tabletler için yapılandırmak için yapılması gereken çok iş var.

Masaüstü sürümüne tanıdık bir görünüm ve his verdiği, ancak dokunmatik ekrana uyum sağlayacağı düşünüldüğünde, Microsoft, masaüstü kelime işleme pazarındaki hakimiyetine benzer bir şekilde pazarda iyi bir yer edinme şansına sahip .

Önceki sürümler

Diğer platformlarda da bulunmaktadır

Program diğer dillerde mevcutturMicrosoft Word: Write Edit Share Docs on the Go hakkında kullanıcı değerlendirmeleri

Eğer Microsoft Word: Write Edit Share Docs on the Go denediniz mi? Düşüncelerinizi bırakın siz olun!


Reklam

Microsoft Word: Write Edit Share Docs on the Go için alternatifler

 1. Microsoft Word: Write Edit Share Docs on the Go

  16.0.15427.20090
  • 4.1
  • (1548 oy)

  Word'ün dokunmatik optimize edilmiş sürümü, önizleme formatında bile etkiliyor

 2. Microsoft Office: Word Excel PowerPoint More

  16.0.15601.20036
  • 4
  • (437 oy)

  Cep telefonunuzda Microsoft Office belgelerinize erişin, görüntüleyin ve düzenleyin

 3. Microsoft PowerPoint: Slideshows and Presentations

  16.0.13929.20196
  • 4.2
  • (465 oy)

  Daha küçük bir ekranda slaytlarınızı gösterin

 4. Notepad

  1.25
  • 5
  • (1 oy)

  Android için ücretsiz bir Verimlilik uygulaması

 5. Microsoft Excel: View Edit Create Spreadsheets

  16.0.14527.20162
  • 4
  • (505 oy)

  Dokunma optimize edilmiş elektronik tablo programının hala devam etmesi için uzun bir yolu var

 6. WPS Office

  15.3.2
  • 3.8
  • (441 oy)

  Office belgelerinizi bulutta oluşturun, düzenleyin ve saklayın

Uygulamaları Keşfetme

Reklam

Bu yazılımın kullanımı ile ilgili kanunlar ülkeye göre değişebilir. Bu kanunların aksine olması halinde programın kullanımını teşvik etmiyor veya yasaklamıyoruz. Burada sunulan ürünlerden herhangi birine tıklamanız veya herhangi birini satın almanız durumunda, Softonic referans ücreti alabilir.